تبلیغات
والیبال و والیبالیستان - ادامه ی جام حذفی
والیبال و والیبالیستان

قهرمانان بی ادعا

ادامه ی جام حذفی

جمعه 3 اردیبهشت 1389

مرحله حذفی لیگ برتر والیبال/
صعود خودروسازان و كاله به مرحله بعد در روز شكست داماش

خبرگزاری فارس: هفته دوم مرحله حذفی لیگ برتر والیبال با برگزاری 4 دیدار پیگیری شد.


به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، در نخستین دیدار این مرحله، شب گذشته (چهارشنبه) دو تیم تهرانی پیكان و بانك كشاورزی در خانه والیبال برابر هم قرار گرفتند. این دیدار در حالی از ساعت 17 آغاز شد كه در بازی رفت، شاگردان علیرضا معمری موفق شده بودند 3 بر یك بازی را به سود خود خاتمه دهند. مدافع عنوان قهرمانی در مرحله مقدماتی موفق شد با كسب 54 امتیاز خود را به عنوان تیم نخست معرفی كند. این دیدار با نتیجه 3 بر صفر به سود خودروسازان تهرانی به اتمام رسید و به این ترتیب، شاگردان معمری خود را یكی از تیم‌های صعود كننده به مرحله بعد معرفی كردند.
معمری پیش از این بازی اعلام كرده بود كه در مرحله حذفی از تمام تیم‌ها شناخت كافی دارند و تیم هر مربی كه شطرنج‌باز بهتری باشد، موفق‌ خواهد شد.

در دیگر دیدار، سایپا و برق كرمان برابر هم قرار گرفتند. در دیدار رفت، شاگردان فرید صائبی در سایپا موفق شده بودند 3 بر صفر حریف خود را شكست دهند. با كسب این نتیجه، به نظر می رسید كرمانی‌ها كه دوست ندارند به این راحتی از این مرحله كنار بروند، شرایط سختی را برای تیم تهرانی فراهم خواهند كرد؛ اما نارنجی‌پوشان تهرانی موفق ظاهر شدند و توانستند حریف را در خانه هم شكست دهند. این دیدار 3 بر صفر به سود خودروسازان به اتمام رسید.

دیدار كاله آمل و پتروشیمی بندر امام كه در بازی رفت حاشیه های زیادی داشت و با برتری آملی ها به پایان رسید، این بار به میزبانی پتروشیمی و در ماهشهر شد. این بازی از ساعت 17 آغاز شد و شاگردان مصطفی كارخانه برای غلبه بر حریف، تمام توان را به كار گرفتند. در دیدار برگشت این دو تیم هم كاله آمل موفق شد شاگردان كارخانه را در ماهشهر شكست داده و راهی مرحله بعد شود.

در آخرین دیدار هم تیم‌های داماش گیلان و بازرگانی جواهری گنبد برابر هم قرار گرفتند. بازی رفت 3 بر صفر به سود نماینده گیلان به پایان رسیده بود. این دیدار هم از ساعت 17 آغاز شد و در پایان، با برتری میزبان به اتمام رسید. تیم والیبال بازرگانی جواهری گنبد در این دیدار موفق شد با نتیجه 3 بر 2 برابر تیم شاگردان حسین معدنی به برتری رسیده تا خود را برای دیدار سوم برابر این تیم آماده كند. دیدار سوم این دو تیم روز یك شنبه 5 فروردین‌ماه به میزبانی رشت برگزار خواهد شد تا آخرین تیم مرحله بعد مشخص شود.

* نتایج دیدارهای برگشت مرحله حذفی:
پیكان 3- بانك كشاورزی صفر
سایپا 3- برق كرمان صفر
داماش گیلان 2- بازرگانی جواهری گنبد 3
كاله آمل 3- پتروشیمی بندر امام یك
مرحله بعد مسابقات والیبال چهارشنبه، هشتم فروردین ماه برگزار خواهد شد


داورزنی در گفت‌وگو با فارس:
پیش‌بینی قهرمان لیگ برتر والیبال برای كارشناسان هم غیرممكن است

خبرگزاری فارس: رئیس فدراسیون والیبال گفت: شرایط به گونه‌ای است كه هیچ كارشناسی نمی‌تواند قهرمان لیگ برتر را پیش‌بینی كند.


محمدرضا داورزنی در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبری فارس «توانا»، در رابطه با شرایط والیبال ایران صحبت‌هایی انجام داده كه در زیر می‌خوانیم:

* تنها مشكل مسابقات لیگ سال‌جاری، فشردگی آن بود
لیگ برتر در سال جاری نسبت به تمام دوره‌های لیگ متفاوت بود؛ البته با توجه به تعداد تیم‌‌های حاضر مجبور بودیم رقابت‌ها را فشرده برگزار كنیم كه معتقدم این تنها مشكل مسابقات سال جاری بود. كارشناسان معتقدند مسابقات لیگ برتر باید با 12 تیم برگزار شود.
از نظر سطح كار و كیفیت و حضور بازیكنان خوب در تیم‌های مختلف لیگ سطح بالایی شاهد بودیم، با این شرایط 5 یا 6 تیم موقعیت خوبی داشتند و هم اكنون هم از مدعیان كسب عنوان قهرمانی محسوب می‌شوند.

* پیش‌بینی قهرمان لیگ برای كارشناسان هم غیر ممكن است
شرایط لیگ به گونه‌ای شده است كه هیچ كارشناسی نمی‌تواند پیش‌بینی كند كه قطعاً چه تیمی اول خواهد شد، چون وضعیت برای تمام تیم‌ها یكسان است.
این نكته از نقاط مثبت لیگ در سال جاری محسوب می‌شود، البته این مسابقات با ورود به مرحله حذفی از حساسیت بالاتری برخوردار شده است و امكان دارد اتفاقات لیگ دسته اول در لیگ برتر هم بیفتد؛ در لیگ دسته اول تیم هشتم موفق شد در جریان دیدارهای رفت و برگشت تیم نخست جدول رده‌بندی در مرحله مقدماتی را شكست دهد و راهی 4 تیم برتر شود.
در مرحله حذفی هیچ تیمی نمی تواند به رتبه خود در مرحله مقدماتی توجه كند و تیم حریف را دست كم بگیرد، چون در این مرحله شرایط متفاوت است؛ بنابراین هر تیمی كه بهتر و منسجم تر بازی كند می‌تواند نتیجه قابل قبول‌تری كسب كند.

* با توجه به شرایط، مجبور بودیم مسابقات را فشرده برگزار كنیم
با توجه به اینكه تا اواخر اردیبهشت‌ماه باید تیم قهرمان لیگ را برای حضور در مسابقات آسیایی معرفی كنیم مجبور بودیم رقابت‌ها را به صورت فشرده برگزار كنیم؛ مسابقات آسیایی هم اواسط خرداد ماه آغاز می‌شود. با توجه به این شرایط حدود 5 ماه و نیم فرصت داریم تا رقابت‌های داخلی خود را به اتمام برسانیم.
برخی از مربیان اعتقاد دارند كه هفته ای یك بازی باید انجام شود كه اگر بخواهیم اینگونه برنامه ریزی كنیم به حدود 9 ماه زمان نیاز داریم، البته این شرایط را در ابتدای فصل تمام مربیان و مدیران می‌دانستند و با آن موافقت كردند.
باید دید كه با این نحوه برگزاری چه چیزی به‌دست می‌آوریم و چه چیزی از دست می‌دهیم. بازیكنان و مربیان زیادی هم اكنون در لیگ برتر مشغول به فعالیت هستند كه اگر بخواهیم تعداد تیم‌ها را كاهش دهیم، با كنار رفتن مربیان و بازیكنان از سطح اول والیبال روبه‌رو می‌شویم؛ همچنین برگزاری منظم مسابقات در استان‌ها هم از نكات مثبت رقابت‌های سال جاری است. در سال جاری 3 تیم سقوط كرده و 2 تیم به لیگ برتر راه پیدا می‌كنند.

* مرحله پلی‌آف، بازی مرگ و زندگی است
3 یا 4 تیم شانس قهرمان شدن دارند. تیم‌هایی مانند بازرگانی جواهری گنبد و برق كرمان هم به عنوان پدیده‌های این فصل مسابقات شناخته شدند. انجام بازی در گنبد برای تیم‌ها كار ساده‌ای نیست، حتی وقتی این تیم به عنوان میهمان راهی شهرهای دیگر می‌شود هم تیم دست و پا بسته‌ای نبوده و غیرقابل پیش‌بینی بازی می‌كند.
مرحله پلی‌آف بازی مرگ و زندگی است و اتفاقاتی رخ می‌دهد كه قابل پیش‌بینی نسیت. نمی‌توان با توجه به مرحله مقدماتی در خصوص شرایط تیم‌ها قضاوت كرد. در این مرحله از پیكارها تیم هایی كه با برنامه پیش آمده‌اند می‌توانند نتایج مطلوبی كسب كنند. برای فدراسیون فرقی‌نمی‌كند كه چه تیمی عنوان قهرمانی را ازآن خود كند، بلكه مسئولان به دنبال این هستند كه سطح كیفی مسابقات را افزایش دهند.

* قضاوت‌ها اثری بر جایگاه تیم‌ها نداشت
وی در رابطه با نحوه قضاوت‌ها در لیگ برتر اظهار داشت: در شرایط عادی حساسیتی در قضاوت‌ها وجود ندارد؛ اما زمانی كه مسابقات حساس می‌شود داوری‌ها هم با حساسیت خاصی انجام می‌شود. در شرایط كنونی فشرده‌ای بر والیبال ایران و لیگ برتر حاكم است و این موضوع باعث شده تا تمام مسئولان نسبت به تك تك امتیازات حساس باشند. در نتیجه این حساسیت به زمین و داوری هم كشیده می‌شود و تمام مسئولان می‌كشوند تا عدم نتیجه گیری تیم خود را با داوری توجیه كنند.
قضاوت‌ها بی‌نقص نبود، اما با تمام این مشكلات اثری در جایگاه تیم‌های حاضر نداشته است. در برخی از مسابقات به قضاوت‌های خوب داوران هم اعتراض شده است. مسئولان فدراسیون به دنبال این هستند تا سطح قضاوت‌ها را بالاتر ببرند تا دیگر هیچ اعتراضی نسبت به داوری ها انجام نشود.
كمیته داوران فدراسیون والیبال از فعال‌ترین كمیته‌های فدراسیون است كه در امر پرورش داور و استفاده از داوران جوان بسیار موفق بوده است.

* با حضور بازیكنان خارجی با كیفیت در مرحله پلی‌آف موافقم
بحث محدودیت‌های قانونی جذب بازیكن مطرح است؛ تیمی برای جذب بازیكن لیگ برتری دچار محدودیت می‌شود و بازیكنی كه در این مرحله بتواند به تیم خود اضافه كند وجود ندارد و از طرفی یك سهمیه دارد كه مربوط به جذب بازیكن خارجی است.
برخی باشگاه‌ها از ابتدای فصل با بازیكن خارجی خود قرار داد می‌بندد، اما برخی دیگر این توانایی را ندارند و برای اینكه بتوانند در جایگاه مناسبی قرار بگیرند در مرحله حذفی 2 بازیكن خارجی به تركیب تیم خود اضافه می‌كنند؛ حال اینكه بازیكن خارجی مدنظر باشگاه‌ها چه كیفیتی دارد نكته مهمی است كه باید مورد بررسی قرار بگیرد. موافق حضور بازیكنان خوب و با كیفیت خارجی در مرحله پلی آف هستم.

* حداقل یك بازی در هفته از رسانه ملی پخش خواهد شد
تلاش كردیم حداقل در هفته یك بازی مرحله حذفی را از رسانه ملی پخش كنیم؛ امیدواریم در مرحله دوم، 2 بازی در هفته از طریق صدا و سیما پخش مستقیم داشته باشد. هم تیم های بالا و هم تیم‌های پایین بازی های حساسی در پیش دارند؛ 7 تیم پایین برای سقوط نكردن و 8 تیم بالا برای كسب عنوان قهرمانی با هم جدال می‌كنند.

* والیبال ساحلی ایران پتانسیل خوبی دارد
والیبال ساحلی دانشگاه آزاد قهرمان آسیا شد و تیم بانك كشاورزی هم برای حضور در مسابقات بین‌المللی راهی جاكارتا اندونزی شده كه امیدواریم بتواند نتایج خوبی در آن رقابت‌ها كسب كند.
والیبال ساحلی ایران پتانسیل خوبی دارد و باید از این پتانسیل بتوانیم به خوبی استفاده كنیم.

* یكی از مهم‌ترین اهداف فدراسیون در سال 89 صعود به دور دوم جام‌جهانی است
در سال 89 برنامه‌های زیادی داریم كه مهم‌ترین آنها مسابقات جام جهانی است كه هدفمان در این دوره از رقابت‌ها صعود به دور دوم است؛ كسب عنوان قهرمانی در مسابقات گوانگجو، میزبانی مسابقات آسیایی نوجوانان، كسب عنوان قهرمانی و سهمیه المپیك سنگاپور در رقابت‌های آسیایی نوجوانان، مسابقات جوانان آسیا و قهرمانی در آن از دیگر برنامه‌های فدراسیون والیبال در سال 89 است.

* نمر‌ه‌ای بین 17 تا 20 به عملكردم می‌دهم
در بحث‌های دانشگاهی نمره "الف " و "ب " در نظر می‌گیرند كه الف بین نمره 17 تا 20 است؛ قبول دارم كه اشتباهاتی داشتیم، اما تلاش كردیم كه نمره الف كسب كنیم. با توجه به برنامه‌هایی كه داشتیم تقریباً طبق آن پیش رفتیم و موفق عمل كردیم


 


manicure
شنبه 2 اردیبهشت 1396 08:10 ب.ظ
Hi there everyone, it's my first go to see at this web page, and piece
of writing is truly fruitful for me, keep up posting these types of content.
BHW
جمعه 18 فروردین 1396 01:35 ب.ظ
My partner and I stumbled over here different web page
and thought I might as well check things out. I like what I see so now i'm following you.
Look forward to looking into your web page repeatedly.
zohre
یکشنبه 5 اردیبهشت 1389 12:59 ق.ظ
hi.......................
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


فهرست وبلاگ
پیوندهای روزانه
آرشیو
نویسندگان
پیوندها
نظرسنجی
  نحوه ی عمل کرد ایران در مسابقات جهانی چگونه بود؟

آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
جستجو
آخرین پستها