تبلیغات
والیبال و والیبالیستان - مطالب مرداد 1389
والیبال و والیبالیستان

قهرمانان بی ادعا

المپیک نوجوانان سنگاپور

پنجشنبه 28 مرداد 1389

المپیک نوجوانان سنگاپور
جدالی سخت در انتظار تیم های والیبال ایران و آرژانتین
تهران - تیم والیبال نوجوانان کشورمان روز شنبه 30 مردادماه در نخستین بازی خود در چارچوب بازی های المپیک 2010 سنگاپور در جدالی سخت به مصاف آرژانتین قهرمان قاره آمریکای جنوبی می رود.
به گزارش روز سه شنبه ایرنا، مسابقات والیبال نخستین دوره بازی های المپیک نوجوانان سنگاپور از شنبه هفته آینده با حضور پنج تیم برتر از پنج قاره جهان و قهرمان جهان (شش تیم) آغاز می شود.
مسابقات والیبال نخستین دوره بازی های المپیک 2010 نوجوانان سنگاپور با حضور تیم های صربستان (قهرمان سال 2009 جهان)، روسیه (دارنده مدال برنز قهرمانی سال 2009 اروپا)، آرژانتین (قهرمان سال 2009 آمریکای جنوبی)، کوبا قهرمان سال 2009 نورسکا (آمریکای شمالی، مرکزی و منطقه کارائیب)، جمهوری دموکراتیک کنگو (قهرمان آفریقا) و جمهوری اسلامی ایران (قهرمان آسیا) به مدت 6 روز پیگیری خواهد شد.
بر اساس قرعه کشی انجام شده تیم های صربستان، کنگو و روسیه در گروه اول و آرژانتین، ایران و کوبا در گروه دوم که به گروه مرگ مشهور است، قرار دارند.
بازی های دور مقدماتی با دیدار دو تیم کنگو و روسیه در ساعت 6 بامداد شنبه به وقت تهران آغاز خواهد شد و در دومین دیدار روز نخست دور مقدماتی نیز تیم والیبال نوجوانان کشورمان از ساعت 14:30 به وقت تهران به مصاف آرژانتین می رود.
تیم والیبال نوجوانان کشورمان روز دوم استراحت دارد و در آخرین روز دور مقدماتی به مصاف کوبا خواهد رفت.
تیم ایران در رنکینگ جهانی این رشته ورزشی در رتبه دوم قرار دارد و نسبت به تیم های کوبا و آرژانتین از این نظر وضعیت بهتری دارد اما برای این که در این رقابت های بسیار سخت، نتیجه مطلوبی کسب کند باید به نقاط ضعف و قوت حریفان دقت کافی کند.
به طور یقین هر تیمی که منطقی تر، اصولی تر و با برنامه کار کند، نتیجه بهتری خواهد گرفت. اما تیم والیبال کشورمان در این مسابقات علاوه بر دفاع از اعتبار این رشته ورزشی در ایران باید به عنوان قهرمان قاره آسیا از اعتبار والیبال قاره کهن نیز دفاع کند.
" ناصر شهنازی" سرمربی تیم والیبال نوجوانان کشورمان معتقد است ایران در حالی به مصاف پنج تیم برتر جهان در نخستین دوره بازی های المپیک جوانان سنگاپور می رود که شناخت خوبی از آنان ندارد.
وی افزود : تنها تیمی که شناخت کاملی از آن داریم، روسیه است که در گروه دوم با تیم ها کنگو و صربستان هم گروه است.
سرمربی تیم والیبال نوجوانان کشورمان خاطرنشان کرد :‌ در نخستین روز این مسابقات نوجوانان ایران با آرژانتین بازی دارد و روز دوم تیم ارژانتین با کوبا دیدار خواهد داشت که زمینه مناسبی برای شناخت بهتر تیم کوبا برای کادر فنی تیم ایران به وجود می آید.
وی در بیان اهمیت این مسابقات و مقایسه آن با رقابت های جهانی گفت: در این بازی ها از هر قاره بهترین تیم آمده است و یک شکست منجر به حذف خواهد شد در صورتی که در مسابقات قهرمانی جهان 12 تیم حضور دارند و تیم ها در صورت تحمل یک شکست به مشکل جدی بر نمی خورند.
شهنازی افزود: کاروان المپیکی ایران 20 مردادماه وارد سنگاپور شده و تیم والیبال نوجوانان 10 روز زودتر از آغاز مسابقات در این کشور مستقر شده که این مدت بهترین دوره برای قرار گرفتن در محیط آب و هوایی کشور میزبان است.
سرمربی تیم والیبال نوجوانان کشورمان تاکید کرد که هدف ایران برای حضور در این رقابت ها، ارایه بازی خوب و دفاع از والیبال نوجوانان کشورمان است و می توان گفت جنگ تمام عیاری در این رقابت ها وجود دارد هرچند که نمی توان در مورد عملکرد تیم ها پیش بینی درستی انجام داد.
نخستین دوره المپیک نوجوانان سنگاپور با هدف گسترش ورزش در میان نسل جوان که اوقات کمتری را صرف ورزش می کنند و بیشتر وقت خود را با رایانه و تلویزیون می گذرانند از 23 مرداد ماه امسال آغاز شده است . این رقابت ها به مدت 12 روز در کشور سنگاپور ادامه دارد .


AVC cup

دوشنبه 18 مرداد 1389

هند---------------------------ایران--------------------چین

تیم ملی والیبال ایران در سه ست پیاپی  چین را ضربه فنی کرد

دوستای گلم به همتون تبریک میگم قهرمانیو

در جمع بهترین بازیکنان 4 تا بازیکن از تیم ملی ایران بودن:

1-فرهاد نظری افشار==>بهترین بازیکن

2-علیرضا نادی==>بهترین مدافع

3-عبدالرضا علیزاده==>بهترین لیبرو

4-سعید معروف==>بهترین پاسور


اختصاصی/
رییس کمیته داوران والیبال آسیا: ایران شایسته قهرمانی بود
ارومیه - رییس کمیته داوران کنفدراسیون والیبال آسیا گفت: ملی پوشان والیبال ایران شایسته قهرمانی دومین دوره مسابقات جام آسیا بودند.

"محمد حبیب عبدالله" روز شنبه در گفت و گو اختصاصی با خبرنگار اعزامی ایرنا به مسابقات والیبال AVC کاپ افزود: مسابقات ارومیه به بهترین صورت ممکن برگزار شد به طوریکه از هر نظر مورد تایید قرار گرفت.
رییس کمیته داوران کنفدراسیون والیبال آسیا در خصوص نحوه قضاوت داوران این دوره از رقابت ها اظهار داشت: پیش از آغاز رقابت ها برای داوران کلاس تئوری و عملی برگزار شد تا مشکلی در امر قضاوت این مسابقه ها ایجاد نشود.
وی در باره سطح فنی این مسابقات گفت: از نظر فنی غیر از تیم ژاپن که با تیم دوم خود گام به این رقابت ها گذاشته بود سایر تیم ها عملکرد خوبی را از خود به نمایش گذاشتند.
رییس کمیته داوران کنفدراسیون والیبال آسیا تصریح کرد: اختلاف تیم های قاره کهن در گذشته با یکدیگر زیاد بود اما، این اختلاف کاهش یافته است.
وی درخصوص نحوه قضاوت دو داور ایرانی حاضر در این مسابقات گفت: آنان نیز عملکرد خوبی داشتند، به طوریکه در رقابت های آینده از این دو داور برای قضاوت در سطح قاره آسیا دعوت خواهد شد.
حبیب عبدالله میزبانی ارومیه را نیز مطلوب ارزیابی کرد و افزود: برای نخستین بار این تعداد تماشاگر را در یک شهر که مرکز کشور نیست، می دیدم.
دومین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا عصر شنبه با تکرار قهرمانی تیم ملی ایران در ارومیه خاتمه یافت

سرمربی تیم ملی والیبال ایران: قهرمانی کاپ آسیا را مدیون آذربایجانی ها هستیم
ارومیه - سرمربی تیم ملی جمهوری اسلامی ایران گفت: برد کاپ مردان آسیا در ارومیه را مدیون آذربایجانی های با غیرت هستیم.
حسین معدنی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در دو بازی از دیدارهای این مسابقات، در مرز باختن بودیم که به همت تشویق تماشاگران والیبال دوست ارومیه ای، بازیکنان ما موفق به تجدید روحیه شدند که منجر به پیروزی در تمامی مراحل شد.
وی گفت: این تماشاگران سهم زیادی در عرصه والیبال ایران دارند چرا که این برد و این کاپ متعلق به تمامی ایرانیان است.
معدنی همچنین با اشاره به آخرین دیدار مسابقات (ایران و چین)، گفت: با تیم ملی چین بازی های زیادی داشتیم که تمامی فیلم های آن را تماشا کرده و از تمام تاکتیک های حریف آگاهی داشتیم.
وی افزود: برد کاپ این دوره از مسابقات را قبل از بازی فینال پیش بینی کرده بودیم چرا که در حضور هفت هزار و 500 نفری از اعتماد به نفس بالایی برخوردار شده بودیم.

کاپیتان تیم ملی ایران:
همدلی و هماهنگی بازیکنان رمز قهرمانی در مسابقات والیبال کاپ آسیا بود
ارومیه - کاپیتان تیم ملی ایران گفت: همدلی و هماهنگی بازیکنان رمز قهرمانی در مسابقات والیبال کاپ آسیا بود.
علیرضا نادی، روز یکشنبه به دنبال قهرمانی در مسابقات والیبال کاپ آسیا در ارومیه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بازیکنان ایرانی در این دوره از مسابقات همدلی و همراهی بسیار زیادی از خود نشان دادند و توانستند همه تیم ها را یکی پس از دیگری شکست دهند.
بهترین مدافع مسابقات والیبال کاپ آسیا ادامه داد: با عمل به دستورات کادر فنی توانستیم قدرت خود را به رخ آسیا بکشیم.
وی با ابراز خوشحالی از قهرمانی در این مسابقات اظهار کرد: با این برد توانستیم دل تمامی هواداران ایران به ویژه تماشاگران خونگرم ارومیه ای را به دست بیاوریم.
نادی در مورد برنامه تیم ملی ایران برای بازی های جهانی نیز گفت: با تمام توان در این مسابقات نیز خواهیم جنگید.
ایران در فینال دومین دور از مسابقات والیبال کاپ آسیا با برتری 3 بر صفر مقابل تیم چین در سکوی قهرمانی این دوره ایستاد.

بازیکن تیم ملی والیبال ایران:
قهرمانی تیم ایران کمترین پاداش بازیکنان به تشویق های تماشاگران ارومیه ای بود
ارومیه - بازیکن تیم ملی والیبال جمهوری اسلامی ایران گفت: قهرمان تیم ایران کمترین پاداش بازیکنان به تشویق های تماشاگران ارومیه ای بود.

حمزه زرینی عصر روز یکشنبه پس از قهرمانی در دومین دوره مسابقات والیبال کاپ آسیا در ارومیه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بازی رضایت بخش ایران در مقابل تیم ملی چین موجبات رضایت تماشاچیان، سرمربی و کادر فنی تیم ملی ایران را فراهم کرد.
وی اضافه کرد: در صحنه های جهانی نیز تیم ملی والیبال ایران مایه افتخار ایرانیان خواهد شد و ما این قهرمانی را مدیون تماشاچیان خونگرم ارومیه ای هستیم.
وی ادامه داد: پس از این مسابقات آماده مسابقات جام جهانی می شویم و می توانیم با روحیه به دست آمده در آنجا نیز بدرخشیم


والیبال کاپ اسیا

جمعه 15 مرداد 1389

والیبال کاپ آسیا؛ چین حریف ایران در بازی نهایی شد
ارومیه- تیم ملی والیبال چین با برتری برابر چین تایپه حریف ایران در دیدار نهایی رقابتهای کاپ مردان آسیا شد.
به گزارش جمعه شب ایرنا، در آخرین بازی مرحله نیمه نهایی تیم های چین و چین تایپه به مصاف هم رفتند که در پایان چین موفق شد 3 بر یک حریف خود را با شکست رو به رو کند.
چینی ها گیم های دوم، سوم و چهارم را با نتایج 25 بر 21، 25 بر 20 و 29 بر 27 به سود خود پایان دادند، این در حالی است که چین تایپه هم گیم نخست را با حساب 25 بر 19 برنده شد.
بر این اساس تیم های ایران و چین ساعت 18 فردا شنبه 16 مردادماه دیدار نهایی دومین دوره رقابتهای کاپ مردان آسیا را در سالن الغدیر ارومیه برگزار خواهند کرد.
گفتنی است، در همین روز تیم های چین تایپه و هندوستان برای کسب مقام سوم به مصاف هم می روند.
سلام
بر دوستان خوب و دوست داشتنی!!!چطورید؟؟؟بازی امروز ست 1 و 3 ایران فوق العاده بود!!!
بچه ها ترکوندن امروز
تماشاچیا هم ترکوندن ولی سالنو این دفعه
رفتن تیم ملیو به فینال تبریک میگم!!!قهرمانی رو هم از الان تبریک میگم
دوستون دارم فعلا بای نه ببخشید خداحافظ


والیبال کاپ اسیا

پنجشنبه 14 مرداد 1389

والیبال کاپ آسیا؛
ایران ژاپن را شکست داد و به نیمه نهایی رفت
ارومیه – تیم ملی والیبال ایران عصر پنجشنبه در سومین دیدار از مرحله یک چهارم نهایی دومین دوره مسابقات والیبال مردان آسیا ، ژاپن را از پیش رو برداشت و راهی نیمه نهایی شد.
به گزارش ایرنا، تیم والیبال کشورمان که در مرحله مقدماتی در گروه اول مقام نخست را کسب کرده بود، در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف تیم چهارم گروه دوم، ژاپن رفت و با حساب 3 بر صفر این تیم را شکست داد.
تیم ایران گیم نخست این دیدار را با نادی، نظری افشار، علیزاده، کمالوند، موسوی، محمد کاظم و معروف آغاز کرد و هرچند که ملی پوشان در این گیم حریف را دست کم گرفته بودند، اما در نهایت 26 بر 24 پیروز شدند.
تیم ملی ژاپن که در اصل تیم امید این کشور است در گیم دوم سعی کرد که بازی هماهنگ تری را ارائه دهد، اما در این کار ناکام ماند و این گیم را با نتیجه 25 بر 16 واگذار کرد .
در گیم سوم هر دو تیم نسبتا اشتباهات زیادی داشتند که دقت نکردن در زدن سرویس و دفاع بر روی تور از جمله اشتباهات بازیکنان ایران بود اما باز هم ملی پوشان کشورمان با امتیاز 25 بر 22 ژاپن را شکست دادند و در مجموع با حساب 3 بر صفر فاتح این بازی شدند.
تیم های والیبال ایران و ژاپن تا کنون 22 دیدار رسمی با یکدیگر داشته اند که 17 پیروزی برای ژاپن و 5 شکست برای این تیم نتیجه آن بوده است.
پنج برد تیم ایران از سال 2002 میلادی به بعد بوده که دو بار آن با سرمربیگری حسین معدنی رقم خورده است .
تا کنون تیم های ایران، تایوان و چین مجوز حضور در مرحله نیمه نهایی و رقابت برای کسب عنوان های اول تا چهارم را بدست آوردند و برنده بازی هند با کره جنوبی نیزچهارمین تیم این گروه خواهد بود.
تیم های استرالیا، قزاقستان، ژاپن و بازنده دیدار کره و هند نیز تیم های شرکت کننده در مرحله نیمه نهایی برای کسب عنوان های پنجم تا هشستم خواهند بود.
دومین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان َآسیا از دهم مردادماه در ارومیه آغاز و روز شنبه 16 ماه جاری به پایان می رسد.
حاشیه های بازی امروز ایران و ژاپن
*جمع کثیری از ملی پوشان سابق تیم ملی والیبال کشورمان از جمله رسول صالحی، جمشید قدیمی، احمد شوشتری، مهدی صادق پور، امیر حیدری، منوچهر آقایی، مهدی ابوترابی، محمد ترکاشوند، اکبر کهن و ... از شهرهای مختلف ایران برای مشاهده بازی دو تیم ایران و ژاپن به سالن غدیر ارومیه آمده بودند.
*یک ساعت قبل از آغاز مسابقه سالن شش هزارنفری شهر ارومیه تکمیل شده بود.
*نیروی انتظامی و دست اندرکاران این رقابتها برای برقراری نظم و هماهنگی در این دوره از مسابقات تلاش زیادی دارند که در بازی امروز این تلاش ها به عینه قابل مشاهده بود
سلام
خوبید؟؟؟؟؟بروبکس والیبالی دلم واسطون تنگیده بود خفن!!!!!این بازیهای کاپ اسیا هم که شروع شده........بچه ها خوب بازی میکنن ولی یکم حریفو دست کم میگیرن.......ولی کلا خوبن بجز امروز که از همه بیشتر سوتی دادن.......مثل آقای ایکس که یه تنه تو ست 2 چهار امتیاز به حریف هدیه کرد......حالا بیخیال مهم اینکه بردن...........دوستون دارم فراوووون


والیبال کاپ اسیا

چهارشنبه 13 مرداد 1389

تیم ایران ماراتن والیبال کاپ آسیا را از چین برد
تهران - تیم ملی والیبال ایران عصر سه شنبه در آخرین دیدار خود در مرحله مقدماتی رقابت های کاپ آسیا مقابل تیم مدعی چین به پیروزی رسید.
به گزارش ایرنا، در این دیدار ماراتن گونه که در حضور بیش از شش هزار تماشاگر در سالن الغدیر ارومیه مرکز استان آذربایجان غربی برگزار شد، ملی پوشان والیبال ایران با نتیجه سه بر دو از سد تیم چین گذشتند و به عنوان تیم نخست گروه اول راهی مرحله بعد شدند.
دراین دیدار حساس که 160 دقیقه به طول انجامید، بازیکنان ایران گیم های اول و دوم را به ترتیب با امتیازات 26 بر 24 و 25 بر 22 به حریف خود واگذار کردند اما در گیم های بعدی مقابل تیم چین به پیروزی دست یافتند تا با کسب سه پیروزی متوالی، گام به مرحله یک چهارم پایانی بگذارند.
ملی پوشان والیبال ایران گیم های سوم،‌ چهارم و پنجم را به ترتیب با نتایج 25 بر 23، 25 بر 16و 19 بر 17 از آن خود کردند تا در مرحله بعدی به مصاف تیم ژاپن بروند.
در دیگر دیدارهای عصر امروز، تیم هند با نتیجه سه بر یک تایوان را شکست داد، قزاقستان با همین نتیجه از سد کره جنوبی گذشت و استرالیا در سه گیم متوالی بر ژاپن غلبه کرد.
مرحله یک چهارم پایانی این دوره از مسابقه ها روز پنجشنبه هفته جاری برگزار می شود تا تیم های صعود کننده به مرحله نیمه پایانی مشخص شوند.
برنامه مرحله یک چهارم پایانی این مسابقه ها به شرح زیر است :‌
ایران با ژاپن
چین با قزاقستان
کره جنوبی با هند
تایوان با استرالیا


والیبال کاپ آسیا

دوشنبه 11 مرداد 1389

دومین پیروزی تیم ایران در رقابت های والیبال کاپ آسیا
تهران - تیم ملی والیبال ایران عصر دوشنبه به دومین پیروزی خود در رقابت های کاپ آسیا دست یافت.
به گزارش ایرنا، در این دوره از مسابقه ها که در سالن الغدیر ارومیه برگزار می شود، ملی پوشان والیبال ایران در سه گیم متوالی و با امتیازات 25 بر 23، 25 بر 21 و 26بر 24 تایوان را پشت سر گذاشتند تا امیدوارانه آخرین دیدار خود در مرحله مقدماتی را برابر تیم مدعی چین برگزار کنند.
تیم ملی والیبال ایران عصر یکشنبه در نخستین روز این دوره از مسابقه ها به سختی با نتیجه 3 بر 2 از سد تیم هند گذشته بود.
در دیگر دیدار گروه اول، تیم ملی چین با نتیجه سه بر یک مقابل تیم هند به برتری رسید و در صدر این گروه باقی ماند.
در دیدارهای گروه دوم، تیم ملی قزاقستان با نتیجه سه بر صفر ژاپن را شکست داد و تیم کره جنوبی با نتیجه 3 بر 2 از سد استرالیا گذشت.
مرحله مقدماتی این مسابقه ها فردا (سه شنبه) به اتمام می رسد که برنامه این بازی ها به شرح زیر است :‌
استرالیا با ژاپن
قزاقستان با کره جنوبی
هند با تایوان
ایران با چین
فهرست وبلاگ
پیوندهای روزانه
آرشیو
نویسندگان
پیوندها
نظرسنجی
  نحوه ی عمل کرد ایران در مسابقات جهانی چگونه بود؟

آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
جستجو
آخرین پستها